דה וינצ'י ריזולב - DaVinci Resolve סקירת התוכנה

 DaVinci Resolve של Blackmagic Design, הינה תוכנת עריכת וידאו ברמה מקצועית, היא מועדפת ביותר בקרב עורכי וידאו שאפתניים בגלל הגרסה החינמית הרחבה שהיא מציעה וקלות השימוש בה – לאחר השקעה ראשונית ניכרת של זמן בלימוד התוכנה הענקית והמורכבת הזו.

Davinci Resolve

דה וינצ'י ריזולב

קצת על דה וינצ'י ריזולב:

Blackmagic Design טוענת ש-DaVinci Resolve הוא המוצר היחיד בשוק שמשלב עריכת וידאו, גרפיקה בתנועה, קידוד צבע והפקת אודיו בכלי אחד. זה נכון אם אתה משווה את זה עם תוכנות בודדות בלבד כמו Apple Final Cut Pro ו-Adobe Premiere Pro אך לא עם Creative Cloud הכולל של אדובי, בכל מקרה דה וינצ'י ריזולב היא תוכנה עריכת וידאו הכל באחת. אך עדיין עורכי וידאו שמעוניינים לעבור לדה וינצ'י ריזולב צריכים קצת להתרגל, מכיוון שהתוכנה לא נצמדת לממשק הווידאו הרגיל ולמוסכמות העבודה. 

מסך הבית:

במסך הבית נמצא את שבעת הפאנלים החשובים לנו אשר אחראים על נושאים שונים כגון: מדיה,  חיתוך, עריכה, היתוך, צבע והגשה. 

 
 

 אופציות מיוחדות שדוינצ'י מציע לנו:

דה וינצ'י קאטחלון מיוחד המיועד לאנשים אשר צריכים לערוך מהר ונמצאים תחת לוח זמנים צפוף, נמצא שם בנוחות את כל האופציות החשובות לעריכה תחת מסגרת אחת, אופציה מאוד חשובה וחיונית לעורכים או אפילו יוטיוברים המחפשים אלטרנטיבה מהירה ופשוטה.

אופציה לעבוד ביחד– כאשר נשתדרג לגרסא בתשלום נוכל לקבל את האפשרות לעבוד על פרויקט אחד כמה אנשים, עורכים, אמני אפקטים ומפיקי קול יוכלו לעבוד על אותו פרויקט במקביל ובכך ליצור אחדות ושיתוף פעולה על מנת ליצור את התוצר הטוב ביותר.

העלאה ישירה– בדוינצ'י ריזולב נוכל לקבל את האופציה של להעלות ישירות את הסרטון שיצרנו ליוטיוב או לוימאו שלנו ובכך לחסוך לנו זמן וזיכרון על הוצאת הסרטון למחשב וממנו לעמודי התוכן שלנו.

התוכנה לא מוגבלת– דוינצ'י ריזולב נתמכת בכל מערכת הפעלה שהיא, ווינדוס, מאק ואפילו לינוקס.

עכשיו דה ויצ'י ריזולב גם באייפד.

עלות:

דה וינצ'י ריזולב מציעה הורדה החינמית בה תקבלו המון והיא פופולרית ביותר בקרב יוטיוברים וגיימרים, מכיוון שהיא מעניקה להם קבוצה גדולה של תכונות שימושיות ללא היכולות המקצועיות שהם לא צריכים. למעשה, זו כנראה התוכנה לעריכת וידאו בחינם הטובה ביותר שתוכלו למצוא. הגרסה החינמית חזקה באופן מפתיע, ומציעה עריכה וחיתוך סטנדרטיים, אפקטים, גרפיקה בתנועה, תיקון צבע ועריכת אודיו. עם זאת, חסרים כמה מהיכולות המתקדמות יותר כמו DaVinci Neural Engine, כלי 3D , עשרות מסנני Resolve FX נוספים ותוספי אודיו של Fairlight FX, בתוספת דירוג HDR מתקדם והיקפי HDR. כשמנסים להשתמש בכלי פרימיום בגרסה החינמית מקבלים הודעה שאומרת שתצטרכו לשלם כדי להשתמש בכלי . זה מובן לחלוטין – אתה עדיין מקבל הרבה בחינם. אם אתה רוצה את כל תכונות הפרימיום,  תצטרך להיפרד מ-$295 , אך זה בתשלום חד פעמי.

 
4.6/5

DaVinci Resolve 18: פתרון ה-All-In-One לפוסט-פרודקשן

פוסט פרודקשן הוא חלק חיוני בכל פרויקט סרט או וידאו. זה המקום שבו התוצר הסופי מתעורר לחיים באמצעות עריכה, דירוג צבעים, אפקטים חזותיים, גרפיקה בתנועה ופוסט-פרודקציית אודיו. במשך שנים רבות, המשימות הללו נעשו באמצעות כלי תוכנה שונים, אך כעת יש דרך טובה יותר: DaVinci Resolve 18.

DaVinci Resolve 18 הוא כלי תוכנה הכל-באחד המשלב את כל התכונות הדרושות לעבודת פוסט-פרודקשן. עם הממשק המודרני שלו, תוכנה זו מאפשרת לך לעבוד מהר יותר ובאיכות גבוהה יותר מבלי לעבור בין תוכנות שונות למשימות שונות.

אחת התכונות המרגשות ביותר של DaVinci Resolve 18 היא זרימת העבודה מבוססת הענן שלו. תכונה זו מאפשרת שיתוף פעולה מרחוק עם מספר משתמשים בכל רחבי העולם בזמן אמת. זה אומר שאתה יכול לעבוד על פרויקט עם חברי הצוות שלך מבלי להיות באותו חדר. אפליקציית Proxy Generator יוצרת ומנהלת פרוקסי באופן אוטומטי, מה שמקל על העבודה עם קטעים ברזולוציה גבוהה. תמיכת Apple Neural Engine מאפשרת השמעה מהירה עד פי 30 בדגמי Apple Mac M1, מה שהופך את תהליך העריכה להרבה יותר חלק.

DaVinci Resolve 18 כולל גם Resolve FX חדש כמו מפות יופי אולטרה ומפות עומק תלת מימדיות, שיכולות לקחת את הוויזואליה שלך לשלב הבא. שיפור כתוביות עבור עורכים והמרה קבועה של Fairlight ל-FlexBus הן גם תכונות חדשות שעוזרות להקל על תהליך פוסט הייצור.

התוכנה מחולקת ל"דפים" שכל אחד מהם מוקדש למשימה מסוימת. דף העריכה מיועד לפרויקטים גדולים יותר, בעוד שדף החתך מושלם לפרויקטים עם מועדים צפופים. דף הצבעים מיועד לדירוג צבע, עמוד ה-fusion מיועד לאפקטים ויזואליים, ודף Fairlight מיועד לפוסט-פרודקשן אודיו. פריסה זו מקלה על הניווט בתוכנה ומציאת הכלים הדרושים לך.

DaVinci Resolve Studio 18 כולל למעלה מ-100 GPU ו-CPU מואץ Resolve FX, כולל טשטושים, אפקטי אור ושיחזור תמונה, בין היתר. המנוע העצבי של DaVinci משתמש ברשתות עצביות עמוקות ולמידת מכונה יחד עם בינה מלאכותית כדי להפעיל תכונות כגון זיהוי פנים וזיהוי אובייקטים.

לסיכום, DaVinci Resolve 18 מציע מגוון רחב של כלים המשמשים אנשי מקצוע בהוליווד בחבילה קלה לשימוש המאפשרת לך להצמיח סטודיו משלך לפוסט-פרודקשן מרובה משתמשים. בין אם אתה מקצוען מתחיל או מנוסה, DaVinci Resolve 18 הוא כלי התוכנה המושלם לצרכי הפוסט-פרודקשן שלך. זרימת העבודה המבוססת על ענן, התכונות החזקות והממשק הקל לשימוש הופכים אותו לפתרון הכל-באחד לעבודה לאחר הייצור. 

מה חדש בדה וינצ'י ריזולב 18.5.1 davinci resolve

דיבור אוטומטי לטקסט: תכונה חדשה זו מאפשרת לך לתמלל אודיו בתוך קליפים כדי לחפש מדיה על סמך תוכן סיפורי, או ליצור במהירות כתוביות עבור צירי זמן.

סיווג אודיו של DaVinci Neural Engine: תכונת AI חדשה זו יכולה לנתח ולמיין אוטומטית קטעי אודיו על סמך סיווג, כגון מוזיקה, דיאלוגים ואפקטים.

קיבוץ רצועות שמע: תכונה חדשה זו מאפשרת לך לקבץ רצועות שמע יחד לאוטומציה ועריכה מהירה יותר של מיקס.

Relight FX: כלי בינה המלאכותית חדש שמאפשר לך להוסיף תאורה וירטואלית לסצנה.

Blackmagic Proxy Generator Lite: יישום עצמאי חדש זה מייצר פרוקסי עבור המדיה שלך, אשר ניתן להשתמש בהם כדי להאיץ את ההשמעה והעריכה.

אפליקציית DaVinci Resolve Monitoring: אפליקציה חדשה זו מאפשרת לך לנטר את הפרויקטים שלך מרחוק מטאבלט או סמארטפון.

בנוסף לתכונות החדשות הללו, DaVinci Resolve 18.5 ו-18.5.1 כוללים גם מספר תיקוני באגים ושיפורי ביצועים.

עדכון דה וינצ'י ריזולב 18.6 davinci resolve

Blackmagic Design שחררה את DaVinci Resolve 18.6, הכולל מספר תכונות חדשות ושיפורים, כולל:

מילות מפתח מבוססות טווח: DaVinci Resolve 18.6 מתקרבת צעד נוסף למילות מפתח מבוססות טווח אמיתיות, עם תפריט משנה חדש למילות מפתח מועדפות בתפריט סמן. זה מאפשר לך לתייג קליפים במהירות ובקלות עם מילות מפתח המבוססות על המטא נתונים שלהם, כגון קוד זמן, הגדרות מצלמה, או אפילו נוכחות של אובייקטים או אנשים מסוימים בפריים.

ביצועים משופרים: DaVinci Resolve 18.6 כולל מספר שיפורים בביצועים, כולל עיבוד והשמעה מהירים יותר ושיפור היענות בעבודה עם פרויקטים גדולים או מורכבים.

תכונות חדשות עבור Fairlight: חבילת עריכת האודיו של Fairlight ב-DaVinci Resolve 18.6 כוללת מספר תכונות חדשות, כמו היכולת לייבא ולערוך מיטות Dolby Atmos, ותמיכה בפורמטי אודיו חדשים כגון Dolby Vision ו-HDR10+.

תכונות חדשות עבור Fusion: חבילת ה-VFX של Fusion ב-DaVinci Resolve 18.6 כוללת מספר תכונות חדשות, כגון מערכת חלקיקים תלת מימדית חדשה, קומפוזיציה משופרת מבוססת צמתים ותמיכה בטכנולוגיות GPU חדשות כגון NVIDIA RTX ו-AMD RDNA.

בנוסף לתכונות ולשיפורים החדשים הללו, DaVinci Resolve 18.6 כולל גם מספר תיקוני באגים ושיפורים קלים אחרים.

להלן מבט מפורט יותר על כמה מהתכונות החדשות העיקריות ב-DaVinci Resolve 18.6:

מילות מפתח מבוססות טווח

מילות מפתח מבוססות טווח היא תכונה חדשה וחזקה המאפשרת לך לתייג קליפים עם מילות מפתח המבוססות על המטא נתונים שלהם, כגון קוד זמן, הגדרות מצלמה, או אפילו נוכחות של אובייקטים או אנשים מסוימים בפריים. זה יכול להיות חיסכון עצום בזמן ארגון וניהול כמויות גדולות של צילומים.

כדי להשתמש במילות מפתח מבוססות טווח, פשוט בחר את הקליפים שברצונך לתייג ולאחר מכן לחץ על תפריט סמן. בחר בתפריט המשנה 'מילות מפתח מועדפות' ולאחר מכן בחר את מילת המפתח שברצונך ליישם. אתה יכול גם ליצור מילות מפתח מותאמות אישית משלך.

לאחר שהחלת מילת מפתח על קליפ, תוכל להשתמש בתכונה ה-Smart Bins כדי למצוא במהירות ובקלות את כל הקליפים עם מילת המפתח הזו. סלים חכמים הם פחים דינמיים שמתעדכנים אוטומטית תוך כדי החלת והסרה של מילות מפתח.

ביצועים משופרים

DaVinci Resolve 18.6 כולל מספר שיפורים בביצועים, כולל רינדור והשמעה מהירים יותר, ושיפור היענות בעבודה עם פרויקטים גדולים או מורכבים.

שיפורים אלו נובעים ממספר גורמים, כולל אופטימיזציות לקוד הבסיסי, כמו גם תמיכה בטכנולוגיות חומרה חדשות כגון מעבדי Intel ו-AMD העדכניים ביותר ומעבדי NVIDIA RTX GPU.

תכונות חדשות עבור Fairlight

חבילת עריכת האודיו של Fairlight ב-DaVinci Resolve 18.6 כוללת מספר תכונות חדשות, כמו היכולת לייבא ולערוך מיטות Dolby Atmos, ותמיכה בפורמטי שמע חדשים כגון Dolby Vision ו-HDR10+.

Dolby Atmos הוא פורמט סראונד חדש המספק אודיו סוחף עבור סרטים ותוכניות טלוויזיה. מיטות Dolby Atmos משמשות ליצירת ערוצי גג וגובה של תערובת Dolby Atmos.

Dolby Vision ו-HDR10+ הם פורמטי וידאו חדשים בטווח דינמי גבוה (HDR) המציעים ניגודיות וסולם צבעים מוגברים. Fairlight תומך כעת בהטמעת מטא נתונים של Dolby Vision ו-HDR10+ בקבצי אודיו.

תכונות חדשות עבור Fusion

חבילת ה-Fusion VFX ב-DaVinci Resolve 18.6 כוללת מספר תכונות חדשות, כגון מערכת חלקיקים תלת מימדית חדשה, קומפוזיציה משופרת מבוססת צמתים ותמיכה בטכנולוגיות GPU חדשות כגון NVIDIA RTX ו-AMD RDNA.

מערכת החלקיקים התלת-ממדית החדשה היא כלי חדש ועוצמתי ליצירת השפעות חלקיקים מציאותיות, כגון עשן, אש ופיצוצים.

השילוב המשופר המבוסס על צמתים מקל על יצירת אפקטים ויזואליים מורכבים על ידי שילוב של שכבות מרובות של קטעים ואפקטים.

תמיכה ב-NVIDIA RTX ו-AMD RDNA GPUs מאפשרת לך לעבד את האפקטים החזותיים שלך בצורה מהירה ויעילה יותר.

סיכום

DaVinci Resolve 18.6 הוא עדכון משמעותי עם מספר תכונות חדשות ושיפורים עבור עורכים, צבעוניים, אמני VFX ומהנדסי אודיו. תכונת מילות המפתח החדשה המבוססת על טווח היא תוספת חדשה וחזקה במיוחד, ושיפורי הביצועים יהיו מוערכים על ידי כל מי שעובד על פרויקטים גדולים או מורכבים.

אם אתה עורך וידאו מקצועי, צבעוני, אמן VFX או מהנדס אודיו, אז DaVinci Resolve 18.6 הוא עדכון חובה.

מה חדש בדה וינצ'י ריזולב 19?

DaVinci Resolve 19 מציג כלים חדשים וחזקים של DaVinci Neural Engine AI ולמעלה מ-100 שדרוגים! עורכים יכולים כעת לעבוד ישירות עם אודיו מתומלל כדי לערוך קטעי ציר זמן. קולוריסטים יכולים להפיק גוונים עם פלטת שש הווקטורים של ColorSlice ולהפיק תמונות קולנועיות באמצעות אפקטים מיוחדים. כעת ניתן להשתמש ב-AI כדי לעקוב אחר תנועה ולהזיז אודיו אוטומטית. בנוסף, לדף החיתוך יש כלים חדשים להפעלה חוזרת של שידורים לעריכה חיה של שידורים מרובי מצלמות והשמעה חוזרת עם בקרת מהירות.

Scroll to Top
דילוג לתוכן