דה וינצ'י ריזולב - DaVinci Resolve סקירת תוכנות עריכה

תוכנות עריכה מומלצות

 DaVinci Resolve של Blackmagic Design, הינה תוכנת עריכת וידאו ברמה מקצועית, היא מועדפת ביותר בקרב עורכי וידאו שאפתניים בגלל הגרסה החינמית הרחבה שהיא מציעה וקלות השימוש בה – לאחר השקעה ראשונית ניכרת של זמן בלימוד התוכנה הענקית והמורכבת הזו.

Davinci Resolve

קצת על Davinci Resolve:
Blackmagic Design טוענת ש-DaVinci Resolve הוא המוצר היחיד בשוק שמשלב עריכת וידאו, גרפיקה בתנועה, קידוד צבע והפקת אודיו בכלי אחד. זה נכון אם אתה משווה את זה עם תוכנות בודדות בלבד כמו Apple Final Cut Pro ו-Adobe Premiere Pro אך לא עם Creative Cloud הכולל של אדובי, בכל מקרה דה וינצ’י ריזולב היא תוכנה עריכת וידאו הכל באחת. אך עדיין עורכי וידאו שמעוניינים לעבור לדה וינצ’י ריזולב צריכים קצת להתרגל, מכיוון שהתוכנה לא נצמדת לממשק הווידאו הרגיל ולמוסכמות העבודה. 

 

מסך הבית:
במסך הבית נמצא את שבעת הפאנלים החשובים לנו אשר אחראים על נושאים שונים כגון: מדיה,  חיתוך, עריכה, היתוך, צבע והגשה. 
 
 
 אופציות מיוחדות שדוינצ’י מציע לנו:
*דה וינצ’י קאט- חלון מיוחד המיועד לאנשים אשר צריכים לערוך מהר ונמצאים תחת לוח זמנים צפוף, נמצא שם בנוחות את כל האופציות החשובות לעריכה תחת מסגרת אחת, אופציה מאוד חשובה וחיונית לעורכים או אפילו יוטיוברים המחפשים אלטרנטיבה מהירה ופשוטה.
*אופציה לעבוד ביחד– כאשר נשתדרג לגרסא בתשלום נוכל לקבל את האפשרות לעבוד על פרויקט אחד כמה אנשים, עורכים, אמני אפקטים ומפיקי קול יוכלו לעבוד על אותו פרויקט במקביל ובכך ליצור אחדות ושיתוף פעולה על מנת ליצור את התוצר הטוב ביותר.
*העלה ישירה– בדוינצ’י ריזולב נוכל לקבל את האופציה של להעלות ישירות את הסרטון שיצרנו ליוטיוב או לוימאו שלנו ובכך לחסוך לנו זמן וזיכרון על הוצאת הסרטון למחשב וממנו לעמודי התוכן שלנו.
*התוכנה לא מוגבלת– דוינצ’י ריזולב נתמכת בכל מערכת הפעלה שהיא, ווינדוס, מאק ואפילו לינוקס.
עלות:
דה וינצ’י ריזולב מציעה הורדה החינמית בה תקבלו המון והיא פופולרית ביותר בקרב יוטיוברים וגיימרים, מכיוון שהיא מעניקה להם קבוצה גדולה של תכונות שימושיות ללא היכולות המקצועיות שהם לא צריכים. למעשה, זו כנראה התוכנה לעריכת וידאו בחינם הטובה ביותר שתוכלו למצוא. הגרסה החינמית חזקה באופן מפתיע, ומציעה עריכה וחיתוך סטנדרטיים, אפקטים, גרפיקה בתנועה, תיקון צבע ועריכת אודיו. עם זאת, חסרים כמה מהיכולות המתקדמות יותר כמו DaVinci Neural Engine, כלי 3D , עשרות מסנני Resolve FX נוספים ותוספי אודיו של Fairlight FX, בתוספת דירוג HDR מתקדם והיקפי HDR. כשמנסים להשתמש בכלי פרימיום בגרסה החינמית מקבלים הודעה שאומרת שתצטרכו לשלם כדי להשתמש בכלי . זה מובן לחלוטין – אתה עדיין מקבל הרבה בחינם. אם אתה רוצה את כל תכונות הפרימיום,  תצטרך להיפרד מ-$295 , אך זה בתשלום חד פעמי.
 
4.6/5